הדבר הבסיסי ביותר שהנווד הדיגיטלי צריך בשביל לחיות את חייו בשלווה ומסביב לעולם זה אינטרנט.
אינטרנט ופיצה.

פיצה כידוע  – יש בכל מקום בעולם, לעומת זאת, אינטרנט יכול להיות בעייתי בדאון-טאון קוסובו, על פסגת הר בניקרגואה או במעיינות חמים בצפון איסלנד.

 

ב-80% מהזמן ומהמקרים אני מחובר לרשת wifi עם מהירות שמאפשרת לי עבודה. שזה כולל שיחות טלפון ווידאו בסקייפ, הורדת מסמכים וקבצים, ובאופן כללי כל דבר שלא דורש ממני לצפות בוידאו Ultra HD. אני נסמך על wifi בבתי קפה, אכסניות, וחללי עבודה משותפים, וברוב המקומות בהם הייתי קל היה למצוא רשת טובה.

* אני מקפיד לבדוק את החיבור ומהירות האינטרנט לפני שאני מתיישב לעבוד.

 

הבעיה עם wifi, שהוא קשור אותי ברצועה, לרדיוס של הרשת ומגביל את היכולת שלי להיות חופשי להסתובב, ומוכן לתגובה ברגע שאני צריך להיות זמין לעבודה.

לשמחתי הרבה, וגם לשמחתכם, במהלך מסעותיי בעולם גיליתי כמה רחוק הלך האדם על מנת לחבר בין כל קצוות תבל, על מנת שנוכל לתקשר זה עם זה על אף מגבלת המרחק. מצאתי אינטרנט בחופים הכי נידחים, על פסגות הרים ובמעמקי העמקים. גם מדינות עולם שלישי משקיעות משאבים רבים לספק חיבור אינטרנט לתושבים, מה שמהווה מקפצה אדירה מבחינת הגישה שלהם לשירותים יומיומיים, והצוהר שזה פותח אליהם אל אוטוסטרדת המידע.

“אם אין wifi, תאכלו LTE”

באמתחתי שני כרטיסי SIM, האחד של חברת T-Mobile ארה”ב והשני של חברת Google שמפעילה רשת סלולרית ורטואלית (סטייל גולן, ו-רמי לוי) בשם Google Fi.

אני אצנן במעט את ההתלהבות – הפתרונות להלן הם אינם עבור מי שמטייל “פעם ב-” אלא למי שחי בדרכים. בנוסף, אלו זמינים, ככל הידוע לי, לתושבי ארה”ב, אם כי פגשתי נוודים שמצאו דרכים מקוריות לעקוף זאת (חבר של.... דוד של...).

T-Mobile (להלן TM)

 

רוב חבילות הסלולר הקבועות של TM כוללות גלישה ללא הגבלה במעל ל-140 מדינות, הודעות סמס חינם ושיחות לרוב המדינות בעלות של 20c לדקה.

המגרעה העיקרית היא מגבלת מהירות שלרוב מוגבלת ל-3G – מספיק עבור Whatsapp, גלישה באתרי mobile, אימיילים וניווט – אך תזדקקו לסבלנות.

לעיתים אני מצליח לבצע שיחות סקייפ, אך זה לא משהו שאני סומך עליו לצרכי עבודה.

הבונוס זה העלות – אני משלם כ-$30 לחודש כחלק מחבילה משפחתית יחד עם מספר חברים בארה”ב – זול מאוד עבור אינטרנט ללא הגבלה ברוב מדינות העולם.

Google Fi (להלן GF)

 

הסים של גוגל מאפשר גלישה ב-170 מדינות, סמס חינם, ושיחות בעלות של 20c לדקה לרוב מדינות העולם.

היתרון הגדול של GF על פני TM היא במהירות הגלישה, אשר מנצלת את המהירות המקסימלית של רשת הסלולר המקומית כך שבהרבה מדינות בעולם אפשר לגלוש במהירויות LTE/4G.

זה מייתר כבר את התלות ב-wifi של בית הקפה ומאפשר לי להיות נייד, כמו גם לנהל שיחות ועידה בוידאו ושיחות טלפון בסקייפ באיכות גבוהה.

יתרון נוסף זה שניתן לקבל sim נוסף בחינם, עבור גלישה מטאבלטים ומכשירים ניידים אחרים, תחת אותו חשבון טלפון.

החסרון? בעיקר המחיר – עלות חודשית בסיסית של $30 לחודש הכוללים 1GB של גלישה, בעבור של 1GB גלישה GF גובה עוד $10, כלומר 4GB גלישה בחודש יעלו לכם $60.

כמו כן, תצטרכו מכשיר טלפון של Google עבור האקטיבציה הראשונית (תבקשו מ-חבר), לאחר מכן תוכלו להשתמש ב-sim בכל מכשיר.

ל-GF יש עוד כמה יתרונות מעניינים כמו האפשרות לבצע שיחות טלפון ולשלוח סמס מהמחשב ללא תלות בטלפון, והם מפעילים את חווית שירות הלקוחות הטובה בעולם.

 

על אף העלות הגבוהה יותר, GF הוא השירות העיקרי בו אני עושה שימוש ביום ביום, החשבון הממוצע שלי בחודש מגיע ל-$100 (ועוד 30$ שאני משלם ל-TM לגיבוי), מחיר שלטעמי שווה את החופש שזה מעניק לי והבטחון שתמיד יהיה לי חיבור אינטרנט מהיר.

השורה התחתונה – GF מתאים יותר למי שתלוי בחיבור אינטרנט עבור העבודה, בעיקר בשל העלויות הגבוהות יותר, ואילו TM יאפשר קשר עם החברים והמשפחה בעלות נמוכה יותר אך מהירות נמוכה יותר.

קישורים

T-Mobile International Unlimited Roaming

Google Fi (הרשמה דרך הקישור הזה מעניקה 20$ לשימוש ב-GF)

איפה דין?

נמרוד דין קיכל כאן. מאז 2014 אני חסר בית. מבחירה. נווד אשר מסתובב ברחבי העולם, מכיר אנשים, מגלה מקומות, ולוכד את הרגעים האלו בתמונות.

איפה דין?