Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

דברים שצריך לדעת שקונים טיסה לכיוון אחד

כרטיס טיסה לכיוון אחד זה החלום. לטוס בלי דד-ליין, להיות חופשי להחליט מתי לחזור או לעבור ליעד הבא. ספרו לכל אחד שקניתם כרטיס טיסה לכיוון אחד, והם יענו לכם שאתם חיים את החלום. אלא אם כן אתם מספרים את זה לאבטחה בשדה תעופה, אז יש מצב שהם יחשבו שאתם אל-קעידה.

רוב מדינות העולם לא מתלהבות ממבקרים הנכנסים בשעריהן ללא כוונה ברורה לצאת מהמדינה (קרי כרטיס טיסה החוצה), על כן, רבות המדינות שלא יאפשרו לכם להגיע אליהן כאשר אין בידכם הוכחה ברורה על הכוונות שלכם הלאה - הנוהל הזה נובע בעיקר מהצורך להתמודד עם מהגרי עבודה, ומבקרים ששוהים במדינה מעבר למה שהויזה מאפשרת.

המטלה לוודא באם יש לנוסעים כרטיס יציאה מוטלת על חברות התעופה, אלו אמרות לוודא טרם עלייתכם למטוס אם יש לכם כרטיס יציאה.

האכיפה היא סלקטיבית מאוד, ויש מדינות מחמירות יותר, ומדינות מחמירות פחות, זה תלוי בחברת התעופה, זה תלוי ביעד הטיסה שלכם, תלוי במקור הטיסה שלכם, ותלוי באזרחות שלכם.

הסיכוי ישראלי שטס מ-ישראל להודו בכיוון אחד פחות, מאשר ישראלי הטס ל-וגאס בכיוון אחד, והודו גם פחות מוטרדת מכך מאשר ארה"ב.

אזרח ניגריה הטס לבריטניה לכיוון אחד יותר "חשוד" מאשר אזרח בריטניה הטס לניגריה.

לי סירבו לעלות לטיסה לישראל לכיוון אחד, טרם ראו את הדרכון הישראלי.

הבנתם את הרעיון. יש פה הגיון.

במידה וחברת התעופה מבקשת לראות כרטיס טיסה ליציאה מארץ היעד ואין לכם אחד כזה - תוסרבו לעלות לטיסה.

הו שיט.

אז מה עושים?

1. קונים כרטיס יציאה - מחפשים כרטיס טיסה זול לכל מקום ורוכשים אותו. יש לשים לב שהכרטיס קרוב לתאריך המשוער שלכם ליציאה מאותה מדינה, שכן לא הגיוני לקנות כרטיס טיסה לשנה קדימה בזמן שויזת תייר מאפשרת לכם לשהות באותה מדינה רק 3 חודשים.

2. קונים כרטיס במחיר מלא, לרוב במחלק עסקים - כרטיסים כאלו ניתן לבטל תוך 24 שעות ולקבל את מלוא הכסף חזרה. זה פתרון שאני אישית השתמשתי בו מספר פעמים. ביצעתי את הרכישה לפני שיצאתי לשדה התעופה, או ממש בשדה התעופה הרגע שאמרו לי שאני צריך כרטיס המשך. חשוב א' - זכרו לבטל את הכרטיס מיד עם נחיתתכם. חשוב ב' - קראו היטב את האותיות הקטנות, ודאוו כי ניתן לבטל תוך 24 שעות

3. כרטיס אוטובוס - אלו המטיילים באירופה, דרום אמריקה לרוב משתנעים בעזרת אוטובסים - כרטיס אוטובוס שעלותו 10-15 דולר ומראה על הכוונות שלכם לעבור למדינה אחרת צריך להיות מספק.

4. "להמציא" כרטיס טיסה, בואו נדבר דוגרי - לזייף כרטיס טיסה, האתר http://returnflights.net מאפשר לכם לייצר הזמנה של כרטיס טיסה, שנראה כאילו ונוצרה ב-Expedia. אני מכיר כמה שעשו בזה שימוש, ואני עצמי גם כן מספר פעמים וזה עבד ללא בעיה. מה צריך לדעת? - החוקיות של זה מוטלת בספק - עליכם לבחור טיסה שלא שייכת לאותה חברת תעופה שעמה עם טסים, וגם לא חברה שנמצאת יחד באותו alliance, אחרת הם בשניה רואים במחשב שהשם שלכם לא מופיע על הטיסות האלו. לעומת זאת, טיסות בחברה תעופה מחוץ ל-Alliance לא יופיע להם רשימת הנוסעים.

- בחרו תאריך הגיוני בהתאם למשך השהות החוקי לפי הויזה במדינת היעד

- הכינו תירוץ טוב. תמיד אפשר לטעון שהסוכן נסיעות שלכם זמין עבורם את הטיסה ואם עדיין יש בעיה, אז הייתי חוזר לאופציה מספר 2 ורוכש כרטיס במחיר מלא שניתן לבטל.

רק פעם אחת, כאשר נחתתי בתאילנד, חיכו לי דיילים מחוץ למטוס וביקשו שוב פעם לראות את כרטיס טיסה שלי. סביר להניח שהם בדקו במחשבים ולא מצאו את השם שלי. דהההה! הראתי להם שוב את ההזמנה, הם אמרו משהו בתאילנדית ונפרדו לשלום.

בסופו של דבר כל הסיפור קצת מציק, אבל לא דרמה גדולה, ובין ה-200 טיסות שלקחתי ב-4 שנים לא קרה שנותרתי על הקרקע, ואולי רק ברבע מהטיסות ביקשו לראות כרטיס יציאה.

טוסו, תהנו, ושתפו!

איפה דין?

נמרוד דין קיכל כאן. מאז 2014 אני חסר בית. מבחירה. נווד אשר מסתובב ברחבי העולם, מכיר אנשים, מגלה מקומות, ולוכד את הרגעים האלו בתמונות.

איפה דין?