Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

איך לבחור ביטוח בריאות לנוודים דיגיטליים?


בשיעורי היסטוריה כולנו למדנו על מהפכות ששינו את פני האנושות, אבל האמת היא שאנחנו נמצאים בעיצומה של מהפכה חדשה לגמרי, שמשנה לאין שיעור את האופן שבו אנחנו עובדים, מבלים בשעות הפנאי ואפילו מנהלים מערכות יחסים. זוהי המהפכה הדיגיטלית שאחת ההשפעות הבולטות ביותר שלה כיום היא שינוי האופן שבו עובדים רבים בוחרים לנהל את הקריירה שלהם.

המהפכה הזאת יצרה בין היתר מושג חדש שהולך והופך מוכר יותר עם השנים: "נוודים דיגיטליים", אותם אנשים שבמקום לעבוד במשרד אפרורי בעיר מגוריהם – בוחרים לטייל בעולם עם המחשב הנייד ולעבוד בכל פעם ממקום אחר.

מחקרים מראים שאורח חיים זה מצמצם את תחושת השחיקה בעבודה, מרחיק דיכאון וחרדה ואף תורם להעלאת המוטיבציה לעבודה. כך ניתן להעביר חודשיים בפראג, עוד שלושה חודשים באיביזה ואת יתר השנה על החוף בתאילנד – ולהשתכר בסכום דומה לזה שהיו מרוויחים במשרד בישראל.

עם זאת, לא הכל ורוד בחייהם של הנוודים הדיגיטליים. בעולם שלנו, למרבה הצער, אי אפשר פשוט לעזוב הכל ולטוס לאן שרוצים בלי להתחשב בהשלכות. לכל החלטה כזאת מלווה גם לא מעט ביורוקרטיה, כמו גם תכנונים ודאגות.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לדאוג אליהם לפני שיוצאים למסע כזה הוא כמובן השמירה על הבריאות בתקופה המטלטלת והלא צפויה שעתידה לבוא. בעוד שבארץ אנחנו נהנים משירותי בריאות בחינם, זה לא המצב במדינות זרות, שבהן בהיעדר ביטוח רפואי, כל נקע, מחלה או אשפוז יכולים להסתכם במאות, אלפי ועשרות אלפי דולרים.

** לקבלת הצעה עבור ביטוח בריאות ל-נוודים דיגיטליים **

איך נוודים דיגיטליים יכולים להגן על עצמם בחו"ל?

כל מי שמתכנן לעבוד בזמן שהוא מגלה יעדים חדשים ומסעירים בעולם, מוכרח לבטח את עצמו בביטוח בריאות המעניק כיסוי בינלאומי. נוודים דיגיטליים יכולים לבחור מבין שני מסלולים מרכזיים: ביטוח נסיעות זמני, או ביטוח קבוע לרילוקיישן. אז איך בוחרים ביניהם? הנה כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמכם כדי לקבל החלטה מושכלת:

לכמה זמן אתם מתכננים לטוס?

אם אתם מתכננים לטייל ביבשת אחת לתקופה של פחות משנה – ביטוח נסיעות הוא האידיאלי בעבורכם. הפוליסות הסטנדרטיות מכסות את המבוטח ביבשת אחת, ניתן לרכוש אותן לתקופה של חצי שנה ואז להאריך פעם אחת באופן אוטומטי. מעבר לכך, אם יש צורך בהארכה נוספת – תידרשו להגיע לישראל כדי לעשות זאת.

מנגד, ביטוח קבוע לרילוקיישן מאפשר ליהנות מכיסוי בכל העולם (ובתשלום נוסף לארצות הברית). בנוסף, הפוליסה מתחדשת באופן אוטומטי ללא הגבלה, גם אם חל שינוי במצבכם הבריאותי.

האם אתם יודעים בדיוק מתי אתם חוזרים?

רכישת ביטוח נסיעות זמני בדרך כלל מותנית ברכישת כרטיס טיסה חזרה לארץ. אם נציג החברה ישאל אתכם מתי אתם מתכננים לחזור לישראל ותשיבו שאתם לא יודעים, הוא ככל הנראה יודיע שאין לו אפשרות לבטח אתכם. גם אם תצטרפו לביטוח באופן מקוון ואף אחד לא ישאל אתכם על כך בפירוש, יתכן שבמקרה של אשפוז ארוך בחו"ל תתקלו בבעיות בקבלת החזר על ההוצאות או בתשלום על כרטיס טיסה חלופי בחזרה לארץ. ביטוח בריאות קבוע לרילוקיישן תוכלו לרכוש גם אם לא תדעו מהו מועד החזרה ארצה.

האם תוכלו לחזור לארץ לפני המועד המתוכנן?

ביטוחי בריאות זמניים מעניקים החזר כספי על טיפולי חירום כמו ניתוחים דחופים, אשפוז בבית חולים וטיפול במחלות שהתגלו במהלך הביקור בחו"ל. עם זאת, במקרה שהמטופל צריך לעבור טיפולים נוספים כמו פיזיותרפיה או שיקום לאחר תאונה – הוא יידרש לעזוב את המדינה שבה הוא חי ולחזור לקבל טיפול בישראל.

החזרה לארץ עלולה, בחלק מהמקרים, לפגוע בעבודה ובשגרת החיים שתבנו במדינה שבה אתם גרים. חשוב לשאול את עצמכם האם תוכלו לעמוד בכך אם תידרשו לחזור ארצה. אם לא, מומלץ לבטח את עצמכם בביטוח רילוקיישן המעניק כיסוי מלא גם לטיפולים המשלימים האלו.

מהי התדירות שבה אתם צורכים שירותי רפואה?

חלק מהאנשים משוחחים עם הרופא שלהם יותר מאשר עם חברים קרובים, בעוד אחרים מבקרים אצלו בקושי פעם בשנה. אם אתם משתייכים לקבוצה השנייה, ייתכן שביטוח נסיעות זמני, שמספק שירותי רפואה בסיסיים בלבד, מספיק לכם.

מנגד, ביטוח קבוע לרילוקיישן יאפשר ליהנות ממגוון רחב של טיפולים רפואיים ורופאים מומחים באופן פרטי – ללא צורך בהפניה או המתנה. הביטוח הפרטי מאפשר לקבל טיפול גם בישראל – אצל רופאים פרטיים, בצורה נוחה יותר מההליך המוכר בקופות החולים.

האם אתם מתכננים לנתק תושבות בישראל?

אזרחים ישראלים שחיים במדינות זרות ומבצעים הליך שנקרא "ניתוק תושבות", אינם מבוטחים בקופות חולים ישראליות תחת הביטוח הלאומי. במקרה כזה, בחזרה לארץ הם נדרשים להמתין שישה חודשים עד שיוכלו לחדש את הביטוח, או לשלם 11 אלף שקלים כדי ליהנות מכיסוי בתקופת המתנה זו.

אם אתם מתכוונים לעשות זאת כדי לחסוך את התשלום לביטוח הלאומי בתקופה שבה תשהו בחו"ל, ביטוח בריאות לרילוקיישן יאפשר לבטל את זמן ההמתנה בחזרה ארצה. מידע נוסף על ניתוק תושבות ניתן למצוא באתר המוסד לביטוח לאומי.

לסיכום, לפני שרוכשים ביטוח בריאות, חשוב להבין כמה זמן תשהו בחו"ל, באילו מדינות אתם מתכוונים לעבוד, ומהו הסטטוס הרפואי שלכם. אם הבסיס שלכם עדיין יהיה בישראל בזמן הקרוב, ביטוח טיולים זמני הוא הבחירה המומלצת בעבורכם.

אם אתם מתכוונים לחרוש את הגלובוס, לשהות בכל פעם במקום חדש ולא לחזור לארץ בקרוב – כדאי להתכונן לכך בהתאם ולרכוש ביטוח קבוע שיאפשר שקט וחופש אולטימטיבי. כך, גם אם תחלו או תיפצעו – תוכלו להבטיח שהעסק שלכם לא יפגע כתוצאה מכך.

זקוקים לעזרה במציאת הפוליסה האידאלית בעבורכם?

כשמשווים פוליסות ביטוח לחו"ל, עדיף שלא לעשות זאת לבד ולהיעזר במי שמכיר את התחום על בוריו ויכול להכווין אתכם לבחירה מושכלת יותר. חברת Buena Vida עוסקת בהשוואת ביטוחי בריאות בינלאומיים ומנוהלת על ידי מוטי בשקין – בעל ניסיון של 15 שנים בתחום ביטוחי בריאות בינלאומיים.

החברה פועלת כדי להשיג בעבורכם את ביטוח הבריאות הטוב ביותר, שמותאם באופן האופטימלי לצרכים שלכם – גם מבחינת התקציב וגם מבחינת הצורך הביטוחי. החברה עובדת עם שש חברות ביטוח בינלאומיות העומדות בסטנדרטים הגבוהים שהציבה, תוך הקפדה על שירות אישי בעברית לכל אורך התהליך.

** לקבלת הצעה עבור ביטוח בריאות ל-נוודים דיגיטליים **

איפה דין?

נמרוד דין קיכל כאן. מאז 2014 אני חסר בית. מבחירה. נווד אשר מסתובב ברחבי העולם, מכיר אנשים, מגלה מקומות, ולוכד את הרגעים האלו בתמונות.

איפה דין?