fbpx

כמה זמן עוד נעמוד בפקקים של החיים?

ביקרתי בישראל, וזה היה כיף, בעיקר בשבועיים הראשונים – משפחה, חברים, אוכל טוב, מזג אוויר מצוין.

ואז הייתי צריך לנסוע לפתח תקווה, וראש העין, וכפר מעש, וחברים בהוד השרון, ופגישות בהרצליה – וכל נסיעה כזו, לא משנה אם זה 7 בבוקר, 1 בצהריים, או 9 בערב של שבת – פקקים. לכל מקום פקקים ועוד פקקים.

אז אני עומד בפקק. עומד, ממתין עם כולם, מביט בשעון ורואה איך הזמן שלי נוזל, איך המשאב היחידי שאיני יכול להשיג עוד ממנו – אוזל.

שמונה שנים עברו מאז יצאתי למסע הנוודות הדיגיטלית, במטרה לבקר בכל 196 מדינות העולם, לגלות תרבויות אחרות מקרוב, ולהכיר חברים חדשים – שכחתי איך זה לעמוד בפקק, או לנסוע לעבודה – המשרד שלי זה איפה שאני מחליט לפתוח את הלפטופ שלי.

הנוודות הדיגיטלית היא כבר מזמן לא "טיול בעולם" עבורי, אלא בעיקר חופש – חופש לבחור את המיקום, ומזג האוויר הטובים ביותר עבורי, עבודה מרחוק זה לא להיות על שפת הים בתאילנד, אלא האפשרות לשלוט טוב יותר בזמן שלי – לנהל אותו בצורה מיטבית, לסדר את היום שלי בצורה שמאפשרת לי לפתח קריירה, תחביבים, זוגיות ומעגל חברים.

אז אני עומד בפקק ושואל עצמי – איך אחרים מעיזים לתת לזמן שלהם לנזול ולאזול בעמידה בפקקים, חצי שעה, שעה וגם שעתיים ביום, כל יום.

שנים יקרות מהחיים שלנו, אנחנו יושבים בתוך קופסאת פח, ומחכים, מחכים ומחכים לכלום, מחכים לעשות שוב את אותו הדבר אחרי הצהריים, או למחרת בבוקר.

אני יושב ברכב, ואני ממש מתוסכל שככה הזמן של כולנו מתבזבז, לא פלא שרמת הפריון, תפוקת העבודה, של העובד הישראלי נמוכה בין 25 ל-40 אחוז מעמיתו בהעולם המפותח.

זה לא בגלל שאנחנו לא עובדים יעילים, זה בגלל שרבע מיום העבודה שלנו פשוט הולך לפח, פח בצורת מכונית שיושבת בפקק, ומשחררת עוד ועוד זיהום לאוויר העולם.

השנה כבר 2021, ועבודה מרחוק, היברידית או שעות גמישות כבר כאן, ונגישות כמעט לכולם.

לא נותרו הרבה תירוצים למנהלי החברות למה לא לעבוד מרחוק.
ואם עוד יש להם כאלו – חברו אותי אליהם – אשכנע אותם שהם בעיקר נתונים להשפעתן של אמונות מגבילות.

ואתם, אם נמאס לכם לחכות שהעולם ישתנה, שהבוס ישתנה – זה הזמן לעבוד מרחוק, לעבוד ללא תלות במיקום, בעבודה שתאפשר לכם לנצל 100% מזמן חייכם.

לחיות במקום בו הכל זמין במרחק הליכה, נסיעה קצרה וזולה בתחבורה ציבורית או שירותי משלוחים מהירים.

אני, באופן אישי, לא מצליח יותר למצוא הגיון בחיים הישנים שחייתי – של פקקים, של המתנה ארוכה, של בזבוז זמן שלא לצורך.
זוכרים איך פעם שצלצלנו לסלקום או הוט חיכינו שעה וחצי על הקו, והנה יש זה לפתרון , הם מצלצלים אליכם חזרה כאשר תורכם מגיע.

אותם הפתרונות קיימים היום בכל תחומי החיים, ומיליוני אנשים כבר חיים בצורה שמעניקה להם שליטה גבוהה יותר על הזמן שלה, ומאפשרת להם להגדיל את דרגת הסיפוק והאושר בחייהם.
* לרוב זה גם מגיע הם שיפור בדרגת העושר, אז הבונוס כאן הוא כפול

בשנה האחרונה אני מדבר יותר ויותר על עתיד עולם העבודה, על התפתחויות טכנולוגיות וחוקיות שמאפשרות לנו דרגת חופש שלא הייתה קיימת אך רק לפני כמה שנים בודדות.
כיום אני לא מדבר רק עם יחידים שרוצים לעשות שינוי בחיים, אלא עם עסקים ומדינות במטרה לעזור להם לאמץ מודלים של עבודה מרחוק, ולהתאים עצמם לעולם החדש מתוך ההבנה שעבודה מרחוק היא רק לא פתרון עבור הפרט – אלו גם עבור המדינה – צמצום הזיהום, צמצום הנסועה, פחות כבישים, פחות פקקים, וגם פחות אבטלה.

לעבודה מרחוק יש חסרונות, אבל לעבודה מרחוק יש יתרונות מרחיקי לכת, וזה רק עניין של זמן עד שגם העסקים השמרנים ביותר יאמצו את מודל העבודה החדש, ומדינות ייאמצו את זה כפתרון לבעיות מדיניות רבות.

אני רוצה שאנשים יפסיקו לעמוד בפקקים של הכבישים, ובפקקים של החיים
ובעולמנו הנוכחי – האפשרות הזו כבר קיימת, ומתקיימת אצל מיליוני אנשים.

נמאס לכם מהפקקים?
דברו איתי, אני עוזר לחברים רבים לנווט דרכם בעולם העבודה מרחוק, כשכירים או עצמאיים – שיחות ייעוץ אישיות.
והצטרפו אליי ולמאות חברים במועדון הקליקה – היכן שאנחנו עוזרים לאלו שרוצים לעבוד מרחוק ולטייל בעולם, ואלו שכבר עושים זאת – קהילה קטנה ומיוחדת.

תגידו כן! לחיים, לא לפקקים, וצאו לגלות את העולם.

ד"ש מ-Saas Fee, שוויץ – היכן שהפקק היחידי זה בדרך למעלית סקי.
דין קיכל
איפה דין? הנווד הדיגיטלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *